Na skrzydłach wiatru. Żaglowce bez tajemnic | kpt. Tomasz Maracewicz

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 70,00 zł 70.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

"Na skrzydłach wiatr" to książka na wskroś unikalna. Napisana z pasją przez marynarza, który zaprzedał im dusze. Przedstawia świat współczesnych żaglowców opowiadając zarówno o nich samych: ich konstrukcji, własnościach i historii, jak i o żegludze na nich: manewrowaniu, szkoleniu i codziennym życiu.

Sposób w jaki książkę napisano zapewnia, że nawet zupełny laik, przy odrobinie cierpliwości, jest w stanie zrozumieć poruszone w niej, nierzadko skomplikowane zagadnienia. Z drugiej strony również zaawansowany żeglarz, na co dzień uprawiający żeglarstwo na małych i średnich jachtach, znajdzie tu ogromny materiał do porównań i zrozumienia jak bardzo różne są te dwa światy. I wreszcie ci, którzy żaglowce znają, na pewno odkryją w niej wiele budzących zaciekawienia smaczków.
 
Wartość książki podnoszą wreszcie liczne oryginalne zdjęcia i rysunki - najczęściej własnego autorstwa. Książka posiada dużą wartość merytoryczną, a równocześnie jej treść nacechowana jest ogromną miłością do morza i, być może nie wcale nie przemijającego - świata żaglowców.
 
autor: Tomasz Maracewicz
wydawca: Fundacja STS Fryderyk Chopin
pierwsze wydanie: 2019
ilość stron: 364
oprawa miękka
format: 160 x 230 mm
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl