Jak się raz zacznie... | kpt. Ziemowit Barański

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

"Zwykle zaczyna się niewinnie. Jakieś okazyjne pływanie, jakaś lektura, jakieś pierwsze szkolenie i zaczyna się chęć głębszego poznania nieznanego. (...) Zaczynają się kolejne rejsy i kolejne morza. I naglezdajemy sobie sprawę, że już nie ma powrotu: muszą być morza, muszą być oceany, muszą być kolejne jachty czy żaglowce. Tego nie da się skończyć." (fragment książki)

Ze Słowa od wydawcy:

Kapitana Ziemowita Barańskiego poznałem latem 1988 roku podczas obozu eliminacyjnego do Międzynarodowej Szkoły Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego. Pod jego doświadczonym okiem ukończyłem wtedy kurs żeglarza jachtowego i szczęśliwie zakwalifikowałem się na rejs Pogorią.

Spędziliśmy wspólnie prawie pół roku na pokładzie, gdzie Kapitan był pierwszym oficerem, a ja byłem w jego wachcie. Był nie tylko moim oficerem, ale zastępował nam wszystkim ojca podczas długiego okresu poza domem.

Do dziś pamiętam wrażenie, jakie na mnie wówczas zrobił. Po pierwsze: wspaniały, ciepły i niesłychanie spokojny człowiek, dla którego żadna sytuacja nie była nie do opanowania. Po drugie: żeglarz z przeogromnym doświadczaniem, dzięki któremu czuliśmy się bezpiecznie nawet w ekstremalnych warunkach na oceanie – na przykład szyjąc żagle w okolicach przylądka Horn, czego nie da się zaliczyć do najlżejszych zajęć. A niewzruszony Ziemowit Barański w chwilach względnej ciszy na morzu zabierał potrzebne materiały i spokojnie, metodycznie zszywał to, co pozostało z naszego ożaglowania – jakby to była najzwyklejsza czynność pod słońcem…

Mieliśmy wiele okazji do wspólnej pracy i zabawy. Już wtedy z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy morskich (i nie tylko) opowieści Kapitana Ziemowita, z których każda niosła jakąś praktyczną naukę.

Z biegiem lat rosła grupa ludzi, którym Kapitan Ziemowit i jego życiowy dorobek jest bardzo bliski. Postanowiliśmy więc umożliwić poznanie tych opowieści szerszemu gronu. Efektem jest książka, którą właśnie trzymasz w ręku."

"Jak się raz zacznie..." to blisko 80 historii, anegdod i morskich opowieści kpt. Ziemowita Barańskiego, z różnych czasów, mórz i pokładów.

 

autor: kpt. Ziemowit Barański
format: 23.5 x 16.5
okładka miękka, klejona
330 stron

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl